Slavia Ruda Śląska – Ruch Radzionków

Siódma kolejka IV Ligi Śląskiej przynosi sympatykom „Slavii” niezwykle ciekawe spotkanie ze spadkowiczem z III-ligi, a w przeszłości drużyną Ekstraklasy, Ruchem Radzionków.

Po sześciu kolejkach „Cidry” z dorobkiem 10 punktów zajmują piąte miejsce w ligowej stawce, natomiast „Slavioki” z 7 punktami na koncie plasują się na 13 pozycji.

Jutrzejsi rywale mierzyli się ze sobą dotychczas sześciokrotnie. Bilans spotkań jest niekorzystny dla Slavii. Cztery razy wygrywał Ruch, raz odnotowano remis, a jedno zwycięstwo odnotowali rudzianie.
Stosunek bramek 8-18 dla drużyny z Radzionkowa.

Klub z Radzionkowa największe sukcesy odnosił pod koniec lat 90-tych XX w., kiedy to awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej.
W Ekstraklasie występował przez trzy sezony w latach 1998 – 2001 Po latach gry w I, II i III lidze i kolejnych spadkach w sezonach 201011 i 2011/12 ponownie grał na zapleczu Ekstraklasy. W sezonie 2018/19 odnotował spadek z III ligi.

Warto zauważyć, ze barw drużyny Ruchu Radzionków w ekstraklasie reprezentowali obecni trenerzy drużyn juniorskich Slavii: Roman Cegiełka (8 sezonów gry w Cidrach) i Tomasz Grozmani (8 sezonów występów w Cidrach).
Roman Cegiełka był także zawodnikiem „Slavii” jesienią 2007 roku.

Jak widać z powyższego zestawienia mecze między tymi drużynami zawsze obfitowały w wiele emocji i grad bramek. Jak będzie jutro? Początek spotkania o godzinie 11:00. Niestety z powodu negatywnej opinii Policji mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Opracował: Adam Stawinoga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *