Przed meczem Warta Zawiercie – Slavia Ruda Śląska

Huśtawkę nastrojów przeżywają w ostatnich tygodniach sympatycy i piłkarze rudzkiej Slavii.
Tydzień temu w 7 rundzie spotkań IV Ligi Śląskiej rudzianie przegrali na własnym boisku z Ruchem Radzionków 0-2, a we wtorek w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu podokręgu wygrali po rzutach karnych w Kosztowach z miejscową Unią, a zarazem ligowym rywalem.

W 8 kolejce na ekipę z ul. Sosinki czeka kolejny wymagający rywal.  Rudzianie zagrają w Zawierciu z miejscową Wartą.
Przed sobotnim meczem drużyna Warty plasuje się na 3 pozycji z dorobkiem 13 punktów, natomiast Slavia z 7 punktami na koncie okupuje niską 14 pozycję. W minionej kolejce Warta wygrała z RKS Grodziec 4-0.

Dotychczas obydwie drużyny zmierzyły się ze sobą czterokrotnie. Bilans spotkań jest niekorzystny dla Slavii.  Klub z Rudy nigdy nie wygrał z najbliższym rywalem. Tylko raz odnotowano remis, a trzy razy lepsza była Warta. Stosunek bramkowy 2-7.

Najbliższy rywal Slavii to klub założony w 1921 roku.  Do 1932 roku był to klub jedno sekcyjny (piłkarski). W latach późniejszych powstawały kolejne sekcje w tym hokeja, tenisa czy siatkówki.
W 2001 roku, po spadku z III ligi, nastąpiło rozwiązanie klubu, jednak już kilka lat później w 2004 roku został on reaktywowany. Od 2011 roku sekcja piłki nożnej działa osobno pod nazwą Klub Piłkarski Warta Zawiercie. W sezonie 2015/16 piłkarze Warty uzyskali awans do IV Ligi.
Klub z Zawiercia znany jest bardziej z drużyny siatkarskiej .

Początek spotkania o godzinie 16:00.

Opracował Adam Stawinoga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *