9 kolejka IV Ligi Śląskiej: Slavia – Unia Kosztowy

Najbliższa sobota wszystkim sympatykom lokalnego futbolu przyniesie spore mocje, bowiem do Rudy przyjeżdża wicelider grupy I IV Ligi Śląskiej Unia Kosztowy.

Będzie to kolejne w przeciągu kilkunastu dni spotkanie obydwu ekip. 
Sobotni rywale zmierzyli się ze sobą 24 września w półfinale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Katowice. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis, a w karnych okazała się lepsza drużyna Slavii wygrywając 4-2.

Do meczu 9 kolejki spotkań obydwie drużyny przystąpią w odmiennych nastrojach. Drużyna z dzielnicy Mysłowic z dorobkiem 18 punktów zajmuje drugą lokatę, natomiast Slavia z 7 oczkami na koncie, po dobrym początku sezonu, spadła na 15 przedostatnie miejsce w tabeli.

Mimo, że historia spotkań obydwu drużyn jest krótka to bilans jest korzystniejszy dla ekipy Unii. Dotychczas odnotowano dwa remisy (ligowy i pucharowy), a raz wygrała drużyna Kosztów. Bilans bramkowy 1-2 dla naszych sobotnich gości.

W minionej kolejce spotkań IV Ligi Śląskiej Slavia przegrała w Zawierciu z miejscową Wartą 1-3, a Unia rozgromiła RKS Grodziec 6-1.

Mecz tradycyjnie zostanie rozegrany o godzinie 11:00. Mimo, iż aura będzie mocno jesienna to gorąco zapraszamy na stadion Slavii – emocji na pewno nie zabraknie.

Należy podkreślić dobre relacje panujące pomiędzy działaczami i piłkarzami obydwu drużyn. Atmosfera panująca na obiekcie Unii i gościnność działaczy z Kosztów idealnie wpisuje się w motto PZPN „łączy nas piłka”.  

Warto zauważyć, że sportowe emocje tego dnia nie kończą się na spotkaniu ligowym, ale będą trwały do późnych godzin wieczornych, bowiem tego dnia odbędzie się uroczysty Bal sportowca z okazji 100-lecia działalności klubu, który zaszczycą swoją obecnością byli i obecni działacze, zawodnicy oraz sympatycy solenizanta z ulicy Sosinki.

Opracował: Adam Stawinoga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *