10 kolejka IV Ligi Śląskiej: Unia Strzemieszyce – Slavia Ruda Śl.

Już jutro na Stadionie Miejskim w Dąbrowie Górniczej odbędzie się bardzo ważny dla układu tabeli grupy 1 IV Ligi Śląskiej mecz.
Miejscowa Unia Strzemieszyce będzie podejmowała Slavię Ruda Śląska. Przed sobotnim spotkaniem obydwie drużyny dzielą trzy miejsca w tabeli (Unia jest 10, a Slavia 13) i tylko jeden punkt różnicy. Wygrany tego meczu może zadomowić się w górnej części stawki.

Po wygranej w przedniej kolejce z faworyzowaną Unią Kosztowy (1-0) nastroje w rudzkiej ekipie się polepszyły. Drużyna z Dąbrowy Górniczej natomiast zremisowała z RKS Grodziec 2-2.

Bilans bezpośrednich spotkań jest korzystniejszy dla Slavii. W ubiegłym sezonie w Rudzie Śląskiej odnotowano bezbramkowy remis, a w Dąbrowie lepsi byli Slavioki wygrywając 2-1.

W najbliższym spotkaniu z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagrają w drużynie Slavii Tomasz Szpoton, a w drużynie Unii Kamil Bochynek.

Powstanie Unii Strzemieszyce datuje się na rok 1921, kiedy został założony Świt Strzemieszyce. Największym sukcesem klubu z dzielnicy Dąbrowy Górniczej jest wywalczenie awansu do IV ligi w sezonie 2000/01.

Drużyna z DG swoje mecze rozgrywa na Stadionie Miejskim w Strzemieszycach.
Początek spotkania X kolejki IV Ligi Śląskiej o godzinie 15:00.

Opracował: Adam Stawinoga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *