Slavia 1 – 1 AKS Mikołów

Przed nami jedenasta kolejka IV ligi Śląskiej. W sobotni poranek rudzka Slavia będzie podejmować Amatorski Klub Sportowy Mikołów.

Faworytem tego spotkania jest drużyna AKS, która po 10 rundach spotkań z dorobkiem 18 punktów zajmuje wysokie trzecie miejsce w tabeli.  Slavia do tej pory zgromadziła tylko 10 oczek i plasuje się na 14 (spadkowej) pozycji.

Dobry start w obecnych rozgrywkach beniaminka z Mikołowa nie jest przypadkiem, bowiem przed rozpoczęciem sezonu kadrę zespołu wzmocnili doświadczeni zawodnicy mający za sobą występy w Ekstraklasie i 1 Lidze: obrońca Przemysław Gałecki i bramkarz Bartosz Soliński z Rozwoju Katowice, a także pomocnik Mateusz Bukowiec z ROW Rybnik.

W ubiegłej kolejce drużyna gości wygrała na własnym boisku z RKS Grodziec (Będzin) 2-0, natomiast Slavia uległa w Dąbrowie Górniczej miejscowej Unii 0-2.
Początki Amatorskiego Klubu Sportowego Mikołów sięgają roku 1923, kiedy to powstał KS Naprzód Mikołów.
W 1930 roku po wybudowaniu nowego obiektu klub zmienił nazwę na Stadion Mikołów. Nazwa ta przetrwała do II wojny światowej. Po jej zakończeniu klub przyjął obecną nazwę AKS Mikołów. W latach komunizmu w 1950 roku zmieniono nazwę klubu z Mikołowa na AKS Stal, a w 1984 roku na MZKS Stal. Do swojej obecnej nazwy wrócił w 1990 roku, ··W latach świetności AKS-u w klubie działało kilkanaście sekcji m.in. piłki nożnej, hokeja na lodzie, lekkiej atletyki, siatkówki, koszykówki, boksu, kolarstwa tenisa stołowego, szachów, a także sekcja motocyklowa.  
Obecnie w skład klubu wchodzą cztery sekcje: piłki nożnej, tenisa stołowego, szermierki oraz szachów.

Warto wspomnieć, że nasz obecny trener Robert Gąsior kilka lat temu (w sezonie 2017/18) był szkoleniowcem drużyny AKS Mikołów. To właśnie za kadencji obecnego trenera Slavii drużyna AKS ustanowiła rekord strzelecki pokonując GKS Grunwald Ruda Śląska 8-0.
Innym znanym trenerem, który pracował w AKS Mikołów był Edward Lorens

Jak zwykle sobotnie spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 11:00. Zapraszamy na stadion przy ul. Sosinki i zachęcamy do głośnego i kulturalnego dopingu.

Opracował:  Adam Stawinoga

Przypominamy o zrzutce na nowy zegar dla naszego klubu https://zrzutka.pl/wn95ta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *