Finał PP na szczeblu podokręgu Katowice. Śląsk Świętochłowice – Slavia Ruda Śląska

Wtorkowe popołudnie przyniesie fanom lokalnej piłki nożnej wyjątkowe wydarzenie.  O godzinie 15: 00 na stadionie Naprzodu Lipiny w Świętochłowicach zostanie rozegrany finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Katowice, w którym miejscowy Śląsk zmierzy się ze Slavią Ruda Śląska.

 W tym sezonie obydwa zespoły spotkały się już w 6 kolejce IV Ligi Śląskiej. Po emocjonującym spotkaniu rywale podzielili się punktami (wynik meczu 2-2).

Warto zauważyć, że ekipa Slavii drugi sezon z rzędu dochodzi do finału podokręgowego Pucharu Polski. W ubiegłym roku rudzianie w finale przegrali z Podlesianką Katowice, a jedyna bramka padła w doliczonym czasie gry.
W tegorocznej edycji Pucharu Tysiąca Drużyn Slavia wszystkie spotkania rozegrała na wyjeździe eliminując po drodze Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie 4-0, Górnik 09 Mysłowice 4-0, MK Górnik Katowice 8-2 oraz wygrywając w rzutach karnych z Unią Kosztowy 4-2 (w regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis).

Droga drugiego finalisty do finału była krótsza.  Najpierw drużyna Śląska wygrała z GKS II Katowice 2-0, w derbach Świętochłowic wygrała z Naprzodem Lipiny 2-0, by w półfinale pokonać faworyzowany Ruch Chorzów 3-2.

Czy tym razem Slavii uda się wygrać finał na szczeblu podokręgu Katowice i uczcić jubileusz 100-lecia istnienia klubu? Wszystko będzie jasne jutro około godziny 17:00.  

Zwycięzca finału przechodzi do rywalizacji na poziomie okręgu Katowice, w której udział bierze 12 drużyn.  Najlepsza drużyna uzyskuje prawo gry w centralnym Pucharze Polski i nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł.

Opracował: Adam Stawinoga

#WspierajSwojLokalnyKlub
Www.Klub100Slavia.pl
#SportNajlepsząPromocjąMiasta
Www.StadionDlaSlavii.pl

Przypominamy o zrzutce na nowy zegar dla naszego klubu https://zrzutka.pl/wn95ta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *