Puchar dla Slavii! Śląsk – Slavia 1-2 (1-0)

W finałowym spotkaniu o Puchar Polski na szczeblu podokręgu Katowice lepsza okazała się Slavia Ruda Śląska, która wygrała w Świętochłowicach z miejscowym Śląskiem 2-1.

W mecz lepiej weszli piłkarze Slavii, jednak z upływem czasu inicjatywa przejęli gospodarze i to oni schodzili na przerwę w lepszych humorach.
W 30 minucie bramkę dającą prowadzenie Śląskowi Świętochłowice zdobył Damian Waślak.

Druga część to znowu przejęcie inicjatywy przez drużynę z Rudy Śląskiej, które przyniosło efekt w postaci gola wyrównawczego. W 54 minucie do wyrównania doprowadził kapitan Slavii Jacek Wujec. Wynik meczu ustalił w 65 minucie Jakub Barteczko.

Od pierwszych minut meczu na boisku dominowała walka i chęć zdobycia Pucharu, co miało przełożenie na ilość żółtych i czerwonych kartek, które zobaczyli piłkarze obydwu drużyn.
Najpierw po czerwonej kartce boisko musiał opuścić zawodnik Śląska, a w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał piłkarz Slavii Marcin Met.
Nie bez wpływu na tak ostrą grę była także postawa arbitrów spotkania finałowego, którzy chwilami ne panowali nad tym co dzieje się na murawie i niejednokrotnie podejmowali błędne decyzje.

Tak więc to co nie udało się w ubiegłym sezonie stało się faktem w 2019 roku. Piłkarze rudzkiej Slavii zdobywają Puchar Polski na szczeblu podokręgu Katowice. Zwycięstwo w roku jubileuszu 100-lecia działalności klubu cieszy wyjątkowo.