Przed meczem 12 kolejki: Sarmacja Będzin – Slavia Ruda Śląska

Dziś o godzinie 14: 00 w ramach 12 kolejki IV Ligi Śląskiej piłkarze Slavii zagrają w Będzinie z miejscową Sarmacją.
Po zwycięstwie w finale podokręgowego Pucharu Polski z faworyzowanym Śląskiem Świętochłowice 2-1 w drużynie Roberta Gąsiora panuje bojowy nastrój.  Dotychczas dobra gra Slavików nie przekładała się na wyniki i zdobycze punktowe. Wszyscy mamy nadzieję, że zdobycie pucharu będzie przełomowym momentem i ekipa z ul. Sosonki zacznie punktować w lidze.

Przed dzisiejszym meczem wyżej w tabeli jest drużyna gospodarzy, która z dorobkiem 17 pkt. zajmuje 5 pozycję. Slavia po 11 kolejkach plasuje 13 pozycję z 11 punktami na koncie.
To właśnie drużyna Sarmacji jest faworytem tego meczu. W ubiegłym sezonie będzinianie dwa razy okazali się lepsi od Slavii wygrywając w Rudzie Śląskiej 3-1 i na własnym boisku  4-0.
Warto zauważyć, że Sarmacja jest niewygodnym rywalem dla Slavii – ostatni raz rudzka drużyna wygrała z Sarmacją 21 maja 2014 roku.

Sarmacja Będzin została założona w 1917 roku. W czasach komunizmu klub wielokrotnie zmieniał nazwę. Najpierw po fuzji z Stalą Będzin na Będziński Klub Sportowy, a następnie BKS Husar.
W 1974 roku klub wrócił do historycznej nazwy Sarmacja. Największym sukcesem klubu był awans do ligi między wojewódzkiej (odpowiednik III ligi) w sezonie 1974/95. O awansie zdecydował mecz barażowy ze Zgodą Bielszowice, wygrany 1: 0 po bramce strzelonej przez Edwarda Durbacza.
Drużyna z Będzina od kilkunastu lat nieprzerwanie występuje na boiskach IV ligi i ligi okręgowej.
Na przełomie lat 60. i 70. W Sarmacji działały także sekcje: pilki ręcznej, piłki siatkowej, tenisa stołowego i lekkiej atletyki.

Czy Slavii uda się rozpocząć marsz w górę tabeli?  Przekonamy się po ostatnim gwizdku sędziego Pana Leszka Lewandowskiego z Gliwic.

Opracował: Adam Stawinoga

#WspierajSwojLokalnyKlub
🔹 Www.Klub100Slavia.pl
#SportNajlepsząPromocjąMiasta
🔸Www.StadionDlaSlavii.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *