Ostatni mecz jesieni: Slavia – Znicz Kłobuck

Przed nami ostatnia kolejka rundy jesiennej rozgrywek IV ligi śląskiej.
W najbliższą sobotę o godzinie 11: 00 Slavia będzie podejmować beniaminka Znicz Kłobuck.

Drużyna z Kluczborka bez respektu weszła w rozgrywki czwartoligowe i po 14 seriach spotkań zajmuje 3 lokatę z 26 oczkami na koncie.  Do liderujących Szombierek traci raptem 5 punktów. Sytuacja stulatka z Rudy Śląskiej jest zgoła odmienna. Piłkarze Slavii nie potrafią ustabilizować swojej formy i dobre mecze przeplatają gorszymi, tracąc bramki (i punkty) w końcówkach spotkań.  Po 14 kolejkach mają na koncie 13 punktów, co plasuje rudzian na 14 pozycji.
W miniony weekend Znicz wygrał na własnym stadionie z RKS Grodziec Będzin 2-1, natomiast Slavia sprawiła niespodziankę remisując w Bytomiu z Szombierkami.

Patrząc na tabelę faworytem spotkania jest wyżej plasowana drużyna Znicza. Jednak biorąc pod uwagę wyniki spotkań wyjazdowych ekipy z Kłobucka (dwie wygrane i remis na obcych boiskach) dochodzimy do wniosku, ze jest ona drużyną punktującą głównie u siebie.
Co ciekawe własne boisko nie jest atutem drużyny Slavii.  Rudzianie w tym sezonie rozegrali na stadionie przy ul. Sosinki 7 spotkań i tylko w trzech z nich punktowali. Dwa spotkania zakończyły się zdobyciem kompletu punktów (2-1 z Przemszą Siewierz oraz 1-0 z Unią Kosztowy), a jedno remisem (1-1 z AKS Mikołów.)

Drużyna Znicza została założona tuż po wojnie, a za datę powstania klubu uznaje się 17.09.1946 roku. W tym roku powstał, bowiem LZS Kłobuck.  Na przełomie roku 1958/59 w wyniku fuzji LZS Kłobuck i LZS Zagórze powstał LZS „Znicz” Kłobuck.
W chwili obecnej klub prowadzi dwie sekcie: piłki nożnej oraz pływacką pod nazwą MLKS „Znicz Delfin” Kłobuck. Przez większość czasu drużyna Znicza występowała na poziomie niższych lig, by w sezonie 2018/19 uzyskać awans do IV ligi.
Najbardziej znanymi piłkarzami Znicza są Andrzej Wróblewski, który w barwach Rakowa Częstochowa, a później Ruchu Radzionków występował w rozgrywkach Ekstraklasy oraz Witold Gwiździel, który także w barwach klubu z Częstochowy występował w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Gorąco zapraszamy wszystkich sympatyków lokalnego futbolu na stadion przy ul. Sosinki na ostatni mecz ligowy w 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *