Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2019/2020

Zawodnicy Slavii zakończyli ligowe rozgrywki i udali się na zasłużony wypoczynek.
Pora, więc podsumować to, co działo się na boiskach jesienią 2019.

Slavioki pod okiem nowego szkoleniowca Roberta Gąsiora idealnie weszli w sezon. Wygrana w Zbrosławicach z beniaminkiem Dramą 3-1 i na własnym boisku z zawsze groźnym gwarkiem Ornontowice 2-1 sprawił, że drużyna z Sosinki zasiadła na fotel lidera. Niestety z powodu nieobecności przez kilka minut na boisku młodzieżowca wynik został zweryfikowany, jako walkower.

Od tego momentu drużyna z ul. Sosinki grała w kratkę. Dobre mecze przeplatała porażkami z drużynami będącymi w zasięgu Slavii.

Co istotne Slavia potrafiła punktować w spotkaniach z wyżej notowanymi ekipami: wyjazdowe remisy z Śląskiem Świętochłowice, Sarmacją Będzin czy Szombierkami Bytom, domowa wygrana z Unią Kosztowy i remis z AKS Mikołów pokazują, że w drużynie tkwi sporty potencjał.
W przerwie zimowej należy popracować nad poprawą skuteczności oraz koncentracją do ostatnich minut meczu.

To właśnie bramki tracone w końcowych minutach pozbawiły rudzian kompletu punktów w spotkaniach z AKS Mikołów oraz Sarmacją Będzin, a także kosztowały utratę punktu w spotkaniach z Wartą Zawiercie i Zniczem Kłobuck.

Warto także zaznaczyć, że Slavioki dobrze wypadali w spotkaniach, w których jako pierwsi tracili gola. Tak było w meczach z Dramą Zbrosławice, Przemszą Siewierz czy spotkaniach pucharowych z MK Górnikiem Katowice i Śląskiem Świętochłowice.

Dużo lepiej niż w lidze Slavia radziła sobie w Pucharze Polski. W rozgrywkach na szczeblu podokręgu Katowice rudzianie okazali się najlepsi pokonując w finale faworyzowany Śląsk Świętochłowice 2-1 i wiosną będą kontynuować rywalizację w Pucharze Tysiąca Drużyn.
Warto zauważyć, ze wszystkie spotkania pucharowe zostały rozegrane na boiskach rywali.

Sympatycy lokalnego futbolu nie mogli narzekać na brak emocji w spotkaniach, które były udziałem Slavii.
Poza dwoma spotkaniami, z Unią Kosztowy w PP i Szombierkami Bytom w lidze, w każdym pozostałym meczu można było zobaczyć bramki, a wyniki zawodów często rozstrzygały się w ostatnich minutach spotkania.

Zawodnicy także nie odpuszczali i nie cofali nóg na boisku, czego efektem było sporo żółtych i czerwonych kartek.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Slavii w rundzie jesiennej sezonu 2019/20 był Jakub Barteczko, który zanotował 4 trafienia w spotkaniach ligowych (gdyby wliczyć w to spotkanie z Gwarkiem miałby 6 bramek na koncie) oraz zdobył 3 bramki w Pucharze Polski na szczeblu podokręgu.

Piłkarze IV ligi śląskiej rozgrywki ligowe wznawiają 20 marca 2020 roku.

Raków II Częstochowa – Slavia 4-1
Bramki: Oskar Krzyżak 11’, Filip Głasek 62’, Adrian Bajkiewicz 64’, Krystian Ślezak 81’ – Mariusz Korzeniowski 30’

Slavia – Przemsza Przemierz 2-1
Jacek Wujec 69’, Dawid Skorupa 90’ – Maciej Tora 52’

RKS Grodziec Będzin – Slavia 3-1
Bramki: Mateusz Maziarz 76’, Damian Wiśniewski 78’, Kordian Podstawa 86’ – Dawid Skorupa 37’

Slavia – Znicz Kłobuck 2 -3
Bramki:  Jakub Barteczko  41’ Dawid Kaciuba 71’ –  Dawid Wojtyra 21’, Kamil Wojtyra 58’, 80’

4-  Marcin Met, Marcin Rejmanowski
3 – Marcin Ganczarczyk, Dawid Kaciuba, Kamil Mokwiński, Adam Seiler, Dawid Skorupa

MK Górnik Katowice – Slavia 2-8
Bramki:  Daniel Lipok 27’ (k), Rafał Ludwig 45’ – Marcin Met  51’, Dawid Kaciuba 54’, Jacek Wujec  65’ (k), Marcin Rejmanowski  67’, 78’, Jakub Barteczko  69’, 90’, Łukasz Polak 75’

Opracował: Adam Stawinoga

Jedna odpowiedź do “Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2019/2020”

1. Po publikacji podsumowania Śląski ZPN zweryfikował wynik zawodów Szombierki Bytom – Slavia Ruda Śląska jako walkower dla Slavii.